BZV85-C3V9,133 datasheet
 Скачать datasheet 04023J0R3ABSTR.pdf Файл формата Pdf (20 страниц, 397,88 kb)
  • Маркировка
    BZV85-C3V9,133
  • Описание
    Philips Semiconductors BZV85-C3V9,133 RoHS: yes Zener Voltage: 3.9 V Voltage Tolerance: 5 % Voltage Temperature Coefficient: - 2.25 mV/k Power Dissipation: 1.3 W Maximum Reverse Leakage Current: 10 uA Maximum Zener Impedance: 15 Ohms Maximum Operating Temperature: + 200 C Mounting Style: Through Hole Package / Case: DO-41 Configuration: Single Minimum Operating Temperature: - 65 C Factory Pack Quantity: 5000